Profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów Warszawa

Technologia Prania Dywanów

1. Obejrzenie dywanu przez technologa oraz wybór najlepszej i bezpiecznej metody prania ( w wodzie, ekstrakcyjnie suchą pianą bądź chemicznie-na sucho ).

2. Trzepanie mechaniczne z prędkością 40 tys. wibracji na minutę i odkurzanie dywanu, czyli usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych takich jak piach, kurz, włosy itp.

3. Wstępny natrysk oraz wtarcie bezpiecznego silnego środka rozpuszczającego brud za pomocą maszyn walcowych lub tarczowych.

4. Umieszczenie dywanu w basenie z wodą oraz zasadniczym środkiem piorącym. Dywan prany jest dogłębnie i dwustronnie (to nie to samo co pranie odkurzaczem piorącym tzw. Karcherem).

Na tym etapie pranie odbywa się za pomocą automatu szorującego lub w przypadku dywanów tkanych ręcznie czy dywanów zabytkowych, pranie odbywa się za pomocą szczotki ręcznej.

5. Faza dwustronnego płukania dywanu dużą ilością bieżącej wody. Gwarantuje to dokładne wypłukanie dywanu ze środka piorącego, substancji uczulających oraz wszelkich alergenów.

6. Wirowanie dywanu za pomocą specjalnej wirówki dywanowej, w której usuwane jest 95% wody i resztki chemii. Wirówka zapobiega przebarwieniu frędzli i deformacji dywanu podczas suszenia oraz pomaga w podniesieniu i rozbiciu runa po praniu.

7. Suszenie odwirowanego dywanu w specjalnej suszarni w pozycji pionowej – czas schnięcia do 12 godzin, a w przypadku dywanów wełnianych nie dłużej niż 24 godziny.

8. Ocena końcowa wraz z odkurzaniem i zaczesywaniem runa. Czysty, pachnący i suchy dywan pakowany jest w rękaw ochrony i przygotowany do wydania.

9. NOWOŚĆ! Wykonujemy także usługę cięcia na wymiar, obszywania i usztywnienia dywanów.

Termin usługi Standardowej7 dni
Usługa Express3 dni
Dywany możemy odebrać od Państwa i odwieź na miejsce po wykonanej usłudze.

Zadzwoń i Zamów odbiór już Teraz!
22 6410347 lub 605561903
biuro@dry-clean.pl